Mouse İmleci Problemi

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mouse İmleci Problemi

Merhaba,

Çok can sıkıcı bi problemle karşı karşıyayım ve bir çözüm bulamıyorum. Oyun içerisindeyken mouse imlecim garip bir şekilde hareket ediyor. İstediğim yere götürmekte zorlanıyorum. Bazen kısa düşüyor bazen fazla hareket ediyor. Questlere tıklamakta bile zorlanıyorum o kadar acayip hareket ediyor ki. Problem mouse'ta diyeceksiniz ama alt+tab yaptığım zaman hiç bir sorun yok kesinlikle. Bazen ekran çözünürlüğünü düşürmek işe yarıyor. 1920 x1080 normal çözünürlüğüm, 1600x900 yaptığımda düzelir gibi oluyor. Bazen o da işe yaramıyor. Yıllardır bir sürü oyun oynadım ilk defa böyle acayip bir problemle karşılaşıyorum. Aion amerika client'ı da yüklü bilgisayarımda. Ona girdiğimde bu sorun yok. Yani vardığım sonuç problemin Gameforge client'ıyla ilgili olduğu. Ama mantıklı bir açıklama getiremiyorum. Aklınıza gelen herhangi bir şey varsa söyleyin lütfen. Denediğim şeyler arasında ekran kartı driverlarını yeniden yüklemek de var... İşe yaramadı. Windowed mode denedim ama Aion penceresinin içerisine girince imleç garip hareket etmeye başlıyor. ?(

Şimdiden teşekkürler.
    • Eğer aion ayarlarını veya ağ bağdaştırıcı ayarlarını kontrol ettin ve bir probleme rastlamadıysan yapmak gereken şey bilgisayarına format atıp gerekli driverlerin yüklü olduğundan emin olduktan sonra tekrar aionu indirmek.
      NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    • hamdictn wrote:

Eğer aion ayarlarını veya ağ bağdaştırıcı ayarlarını kontrol ettin ve bir probleme rastlamadıysan yapmak gereken şey bilgisayarına format atıp gerekli driverlerin yüklü olduğundan emin olduktan sonra tekrar aionu indirmek.
      Format en son çözüm olarak aklımda zaten. Ondan önce deneyebileceğim bir şey var mı diye sordum ama... Cevap için teşekkürler ^^
    • Beladril wrote:

hamdictn wrote:

Eğer aion ayarlarını veya ağ bağdaştırıcı ayarlarını kontrol ettin ve bir probleme rastlamadıysan yapmak gereken şey bilgisayarına format atıp gerekli driverlerin yüklü olduğundan emin olduktan sonra tekrar aionu indirmek.
      Format en son çözüm olarak aklımda zaten. Ondan önce deneyebileceğim bir şey var mı diye sordum ama... Cevap için teşekkürler ^^
      Ne demek rica ederim :D
      NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE