Aion 5.0 Update News

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Aion 5.0 Update News

Merhaba Aion severler;
      2016 yılında Aion 5.0 ın geleceğini ve oyunda max. seviyeninde 75 olacağını pek çoğumuz biliyoruzdur. Tabi bunlarla birlikte oyuna pek çok yenilik gelecektir ve bazı şeylerde oyun içerisinden kalkacaktır. Gelecek olan yeniler hakkında merak ettiklerimizde burada başlıyor aslında. Oyunda neler değişecek ve hangi yenilikler gelecek?. Bunları öğrenebilmek adına konu böyle bir başlık altında açmayı düşündüm.
      1-İlk merak ettiğim konu Aion 5.0 da Rütbeler ne olacak? Oyuncu sıralaması Sıfırlanacak mı? burada pek çok oyuncu arkadaşım OP için bir emek vermiştir. Fakat sunucularında birleşmesiyle artık oyuncuların pek çoğunun üs rütbelere tırmanmaları hayal olmuştur. bunu serverlarında sıralama listesini tabip eden arkadaşlar bilirler. Aion 5.0 ile birlikte bu sorunada bir çözüm bulmak güzel olurdu.
      2- Aionda 2016 EU serverlarında neler olacak? Yeni bir server Aion 5.0 sürümüyle birlikte açılır mı? Kore yada NA sunucularını ve forumlarını takip edipte bu yazdıklarımı okuyan arkadaşlar bilgilerini bizimle paylaşabilirse bu çok güzel olurdu. Çünkü, gelecek olan yeniliklere karşı kendimizi hazırlamış olurduk. Burda bu yazdıklarımı okuyupta bildiklerini paylaşmak ismeyen arkadaş gerçekten bencillik etmiş olur.
      3-"Aion 5.0 Update" hakkında öğrendiklerimizi burada paylaşalım lütfen. yönetici arkaaşlarımdan da rica ediyorum. oyuna gelecek olan yenilikleri burda bizimle paylaşabilirsiniz.
    • Öncelikle kulaktan dolma bilgilere inanmayın. Rütbe ve puan sıfırlanma gibi oyuncularımızı mağdur edecek bir durum olacağını sanmıyorum.
      Yeni sunucuyla ilgili herhangi bir çalışma/düşünce bulunmuyor.

Gelecek güncellemeyle ilgili henüz bizimde bilgileri doğrulayabileceğimiz bir ortam olmadığından bu konuda yanlış bilgilendirme yapmak istemiyoruz. Fakat ilerleyen günlerde bize resmi bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.
    • Cevabınız için teşekkürler,
      Rütbe ve puan sıralamasına Aion 5.0 ile birlikte yeniliğe gidilmesinin oyuncuları mağdur etmeyeceğinin kanaatindeyim.
      Aion 4.5 Update ile birlikte oyuna yeni pvp rank sistemi getirildi. Abyss Points ve ranklar yeniden hesaplandı ve yerini "Honor Points system" aldı. Böyle bir değişiklik o zaman biz oyuncuları pek mağdur etmemişti. Burada elbetteki yeni bir sistem gelsin demiyorum fakat mevcut sistemde bir yeniliğe gidilsin.
      Benm olduğum serverda, Army 1-Star Officer ile Army 5-Star Officer arasında -serverlarında birleşmesiyle- büyük bir fark var. Bezer durum Army 5-Star Officer ile Army Commander rübeleri arasındaki gerekli olan "Honor Points" uçurumu ilede görülebilir. Yeni başlayan bir oyuncu bu durum karşısında ne yapabilir. Eğer bu oyuncular arasındaki "Honor Points" olduğu gibi bırakılırsa oyundaki diğer insanlar ne yapacak.
      Ben Army 2-Star Officer karakterim ile oynuyorum günde ortalama 600 OP alıyorum. Ve hergün böyle devam etsem yaklaşık 2 yıl sonra ancak Army General olurum sanırım. Tabi bunu örnek olması için yazıyorum.
      Lütfen yanlış anlaşılmasın, kimsenin rütbesinin gitmesini istemem. burda söylemek istediğim. Oyunda, 4.5 de Rank sisteminde nasıl bir yeniliğe gidildi ise 5.0 da da buna benzerinin olması güzel olurdu. serverlar birleşti. rakiplerimiz arasındaki OP farkı uçuruma dönüştü.
      "Star Officer" oyuncular bir yana yeni başlayan oyuncu arkadaşlarımız bu durum karşısında ne yapsın?