Announcement Türkçe bölümlerin inaktifliği

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Türkçe bölümlerin inaktifliği

Sizlerinde bildiği üzere birleşimlerden önce açtığımız Türkçe forum bölümleri uzun süredir inaktif ve genel olarak oyuncularımız sosyal medya üzerindeki grupları bilgi paylaşımı aracı olarak kullanmakta.

Bir süredir forumdaki bu bölümleri kaldırıp; kaldırmamayı siz sevgili kullanıcılarımıza sormak istiyorduk. Bu konuya olan itirazlarınız veya destekleriniz var ise bu konu altından lütfen yazınız.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
    • Inviere wrote:

Sizlerinde bildiği üzere birleşimlerden önce açtığımız Türkçe forum bölümleri uzun süredir inaktif ve genel olarak oyuncularımız sosyal medya üzerindeki grupları bilgi paylaşımı aracı olarak kullanmakta.

Bir süredir forumdaki bu bölümleri kaldırıp; kaldırmamayı siz sevgili kullanıcılarımıza sormak istiyorduk. Bu konuya olan itirazlarınız veya destekleriniz var ise bu konu altından lütfen yazınız.

Şöyle ki bana göre bu bölümden insanlar yeterince istedikleri desteği alamadıkları için pek buraya yazmıyorlar bana soracak olursanız siz modların biz oyunculardan daha aktif olması lazım en önemlisi de yama notlarının türkçe çevirilerini paylaşmak gibi bir hizmette bulunsanız insanlar buraya akın eder burası da aktif olur benim düşüncem budur yaparsınız yapmazsınız size kalmış iyi oyunlar.
      Haxa / Antriskha / Asmodian / Gladiator

We Will Be Fine
    • Son bir kaç aydır oyun içerisinde türkçe bilen oyuncu arkadaşlarımız artık oyunu biraz daha ingilizce ağırlıklı oynamaya başlamış. LFG de türkçe yazı yazmaya çekinir olmuşlar. Alliance larda dahi türkçe yerine ingilizce konuşuyorlar. Ve bunu kendi aralarında da öyle yapıyorlar. Farklı dili konuşan arkadaşalrımız arasında elbetteki ortak dil olarak ingilizce konuşmak tercihimizdir ama bazılarımız her nedense Türkçe bir cümle kurulduğu zaman değişik tepkiler veriyor. Bunu anlamış değilim. Oyunda türkçe yazışarak iletişim kurmaya çalışan kardeşlerimi hor görmek, küçümsemek kimsenin haddi değildir. "Böyle yapan insanları kendi dilimi komuşma özgülüğüme saldırıyormuş gibi görüyorum."

Bu oyun içerisindeki durumun, aynı şekilde bu forumada yansıdığını düşünüyorum. Zubaba sunucusu varken 7/24 türkçe iletişim kuran insanlar şimdi kendi köşelerine sinmiş durumda. bu da sırf kendilerini Ezik görünümüne sokacakları düşüncesine sahip olduklarından.
      Burada forum adminlerimiz bizlere yararı olacağını düşündükleri iin bu bölümü açmışlar. (açılmasaydı eminim neden türkçe yazışacağımız bir yer yok diyen bir sürü aynı dili konuştuğum insan çıkardı). Şimdi bu yerde biz türkçe konuşmuyorsak bu bizlerin eksikliği. bu durumun değişeceğini ümit ediyorum. Lütfen kapatmayınız. Hala umudum var.

Yama notlarının türkçeye çevrilmesinde; burda yönetici olanların böyle bir zorunluluğu yok. bu sadece onların bu işe gönüllü olmasıyla ilgili diye düşünüyorum.Tabi Türkçe yama notlarının olması da çok güzel olurdu.
      Teşekkürler,
    • Oyunun zaten Türkçe desteği yok. Oynuyanlarda burda ne account satabilir nede kinah. Kimse nasıl hile yapılacağındanda bahsedemez. Hilesi olmayani Tiamat bosuna almayanlar oldugundan hatta guilde bile almayanlar oldugundanda kimse bahsedemez. Bir babayiğit çıkıpta goldpack + wtfast + mmoninja = en az 100 Tl sıkıyosa gel oyna da diyemez. Kapatın gitsin bence. İşini bilen zaten tek kelime Türkçe konuşmadan oyun icinde yolunu buluyor.
    • Inviere wrote:

Inviere wrote:

Inviere wrote:

Biz Türkiyeden oyuncular olaraktan Forumda Türkçe kısmının kaldırılmasını istemiyorum.
      Çünkü buradan birbirimizle ve oyuna yeni başlayacak arkadaşlarla iletişim içerisinde olmak istiyoruz.
      Ayrıca gerekirse forumda görevli olarak sizlere yardım etmeyide çok isterim bu konuda her zaman yanınızdayız.
      Umarım daha ilerleyen zamanda daha güzel ortam çıkacaktır. Şimdiden Teşekkür ederiz. :)
    • Şahsen bu bölümün şuana kadar gerekli ilgiyi görmediğinden ve bu saatten sonra da göreceğine inanmadığımdan yararsız olduğu kanısına varıyorum oyun içerisinde zaten teamspeak,raidcall ve skype gibi birçok konuşma programından insanlar gerekli bilgiyi ediniyor ki zaten artık oyun ingilizce ağırlıklı oldu türk arkadaşların da sayısı gittikçe azalmakta bu saatten sonra oyunu zevkli ve akıcı bir şekilde oynamak yabancı arkadaşlar ile olacak sanırım bunun içinde biraz ingilizce bilmek şart. Gayet dost canlısı yabancılar da var ırkçı olanlar da size kötü davrananı blocklayın gitsin diğerleri ile konuşup bilgi alıp oyun oynayabilmek gayet eğlenceli.
      Haxa / Antriskha / Asmodian / Gladiator

We Will Be Fine
    • Benim düşüncem forumun daha aktif olarak Türkçeye çevrilmesi, şuan ki bölümler bile yeterli değil. Neden oyun Türkçe desteği çekti bilmiyorum ama yeterli destek verilseydi oyun gerçekten Türklerin istilasına uğrardı. Şuan bile çoğunlukta Türk oyuncular var. Bu oyun neden bir Metin2 yada Knight Online gibi Türklerin akın ettiği bir oyun olmasın ki yeterli reklamın ve desteğin verilmediğini düşünüyorum, gerekli planlama ve programlamalarla tekrar TR desteği gelirse gayet başarılı olunacağına inanıyorum.
      NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE